Інформація управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради
Після ухвалення Урядом рішення щодо оптимізації цін і тарифів на природний газ з 1 серпня 2010 року по Україні зросте кількість одержувачів субсидій на житлово-комунальні послуги. Оскільки населення нашого міста природним газом не користується, ми не очікуємо значного росту кількості одержувачів субсидій. Але відповідно до урядової постанови значно спрощено порядок надання субсидій на житлово-комунальні послуги, про який ми і інформуємо жителів міста.
Програма „Житлові субсидії” запрацювала в Україні ще 1995 року. Головна її мета – надати допомогу кожній сім’ї, для якої витрати на оплату житлово-комунальних послуг перевищували 20% родинного доходу, а для сімей із пенсіонерів, інвалідів, і дітей до 18 років – не більш ніж 15% родинного доходу. Таким чином сім’я, якій призначалася субсидія, зобов’язана була платити 15-20% свого доходу, а решту вартості комунальних платежів брала на себе держава.
Субсидії розраховуються в межах установлених норм на квартирну плату (21 кв. м на особу та ще 10,5 кв. м – на сім’ю), опалення, користування електрикою, газом, гарячою та холодною водою та іншими комунальними послугами. Така компенсація призначається сім’ї на шість місяців.
Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 року № 621 „Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг”, яка набирає чинності з 1 серпня 2010 року затверджено комплекс заходів щодо спрощення механізму одержання житлових субсидій.
По-перше, знижено поріг обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги: з 15 до 10 % сукупного доходу – для сімей з пенсіонерів, інвалідів та дітей до 18 років, з 20 до 15 % - для всіх інших сімей, де є працездатні громадяни.
Наприклад, якщо сім’я з двох пенсіонерів має сукупний дохід (пенсії) 2 тисячі гривень, така родина платитиме за комунальні послуги не більше 200 гривень. Якщо, приміром, до 1 серпня 2010 року, сім’я з працездатних осіб мала зарплату 2 тисячі гривень, на сьогодні за житлово-комунальні послуги вона платитиме не більш ніж 300 гривень.
По-друге, не менш суттєве полегшення – спрощення процедури подання потрібних документів. З 1 серпня громадяни звільняються від потреби брати в організаціях, які надають житлово-комунальні послуги, довідки для призначення субсидій (про склад сім’ї, наявність та вартість комунальних послуг тощо). Таку інформацію в 5-ти денний термін ці підприємства надаватимуть на запит управління праці та соціального захисту населення. Людина має звернутись до управління праці та соціального захисту населення із такими документами: заявою, декларацією про доходи і майно встановленого зразка, довідкою про доходи (пенсіонери таку довідку не надають).
Крім того, тепер на субсидії мають право і ті сім’ї, в яких є заборгованість із квартплати.
Оскільки серед претендентів на субсидію буде чи не найбільше пенсіонерів, адже значна їх кількість отримує дохід до 1 тисячі гривень, Пенсійний фонд зобов’язали поінформувати кожну сім’ю, де є такий пенсіонер, про спрощений порядок надання субсидії. А саме, кожна така сім’я, отримає лист із спеціальним зверненням Пенсійного фонду, чисті бланки документів (спрощена форма заяви і декларації про доходи) із зразками їхнього заповнення, та конверт для безкоштовної відправки такої заяви для призначення субсидії до управління праці та соціального захисту населення.
В разі виникнення нестандартної ситуації під час оформлення субсидії громадянин може подзвонити на урядову „гарячу лінію” 0800 507 309.
„Гаряча лінія” також працює в Нетішинському міському управлінні праці та соціального захисту населення – 4-15-04.
Адреса Нетішинського міського управління праці та соціального захисту населення: проспект Незалежності, 29.
Прийом громадян з питання надання житлових субсидій здійснюється відділом грошових виплат та компенсацій, кабінет № 9, щоденно без обідньої перерви.
Телефон для довідок 4-15-04.
Заступник начальника
управління з соціальних питань В.Л.Косяк