cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

23-10-2009

Оформлення дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства

Питання працевлаштування іноземців в Україні регулюються Кодексом законів про працю України, законами України: «Про зайнятість населення», «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства», «Про угоди про розподіл продукції», а також міжнародними договорами, які Україна уклала як з іншими державами. Іноземці та особи без громадянства, що приїхали в Україну для працевлаштування, можуть займатися трудовою діяльністю на підставі одержаного в установленому порядку дозволу на використання праці іноземця та осіб без громадянства (далі – дозвіл), що видається роботодавцю. 

Необхідність отримання дозволу обумовлюється ст. 8 Закону України «Про правовий статус іноземців і осіб без громадянства», і ч. 2 ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення», а сама процедура одержання дозволу на працевлаштування передбачена Порядком видачі, продовження строку дії та анулювання дозволів на використання праці іноземців та осіб без громадянства, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.2009 р. № 322. 

Дозвіл видається роботодавцю Державним центром зайнятості або за його дорученням центром зайнятості Автономної Республіки Крим, обласними, Київським та Севастопольським міськими центрами зайнятості (далі - центр зайнятості). 

Дозвіл видається роботодавцю, що зареєстрований у центрі зайнятості як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування 

України на випадок безробіття (далі – Фонд) та не має заборгованості перед ним. 

Для отримання дозволу роботодавцем подаються до центру зайнятості такі документи: заяву; дві кольорові фотокартки розміром 3,5 x 4,5 см.; обґрунтування доцільності використання праці іноземця і можливості створення для нього відповідних умов для перебування і роботи; документ (наказ, витяг з протоколу, доручення тощо), оформлений в установленому порядку, який посвідчує право особи представляти інтереси роботодавця у центрі зайнятості; довідку органу державної податкової служби про сплату роботодавцем податків та зборів (обов'язкових платежів); довідку центру зайнятості про відсутність у роботодавця заборгованості перед Фондом; квитанція про внесення плати за розгляд заяви; копію проекту трудового договору (контракту), засвідчену роботодавцем; довідку, скріплену печаткою та завірена підписом роботодавця (у разі наявності на підприємстві режимно-секретного органу - також підписану його керівником), про те, що робоче місце або посада, на яких використовуватиметься праця іноземця, відповідно до законодавства не пов'язані з належністю до громадянства України і не потребують надання допуску до державної таємниці; довідку органу міграційної служби про відсутність (наявність) судимості у іноземця, який на момент оформлення дозволу перебуває на території України; довідку уповноваженого органу країни походження (перебування) про те, що іноземець, який на момент оформлення дозволу перебуває за межами України, не відбуває покарання за скоєння злочину та не перебуває під слідством; копії статуту та свідоцтва про державну реєстрацію роботодавця, засвідчені в установленому порядку; копії документів про освіту або кваліфікацію іноземця; копії сторінок паспортного документа іноземця, що містять основні ідентифікаційні дані. 

Розгляд заяви про видачу дозволу проводиться комісією, до складу якої включаються представники ДМС, органів внутрішніх справ, служби безпеки, державної прикордонної та державної податкової служби, а також інших заінтересованих органів. Рішення про видачу дозволу приймається протягом 30 днів. 

Дозвіл є підставою для отримання іноземцем візи відповідного типу, реєстрації місця тимчасового проживання в Україні та оформлення посвідки на тимчасове проживання на строк дії дозволу. Продовження строку дії дозволу є підставою для звернення роботодавця та іноземця до органу міграційної служби стосовно продовження строку перебування іноземця на території України та оформлення нової посвідки на тимчасове проживання в Україні. 

Роботодавці мають право на використання праці іноземців, які постійно проживають в Україні, та інших іноземців у випадках, передбачених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, без оформлення такого дозволу. 

Важливий момент – в новому порядку не передбачена можливість подачі документів з переліком декількох працівників, як це було раніше. Тепер на кожного працівника оформляється окремий пакет документів та сплачується плата за розгляд заяви. Така плата становить 4 мінімальних заробітних плат (на сьогодні – 2600 гривень). 

Дозвіл видається на строк до одного року. Для продовження строку дії дозволу необхідно не пізніше ніж за місяць до закінчення строку дії дозволу звернутись до центру зайнятості та подати вище перелічені документи, за виключенням декількох. 

Необхідно також зазначити, що збільшився штраф за використання праці іноземця без дозволу, тепер від становить двадцять мінімальних зарплат (на сьогодні це 13 000 грн.). 

Українським підприємствам та компаніям роботодавцям, які планують працевлаштовувати іноземців, або які мають таких в своєму штаті, необхідно завчасно готувати документи на отримання або продовження дозволу на працевлаштування. 

Відмова у видачі дозволу на використання праці іноземця або у продовженні строку його дії чи анулювання дозволу може бути оскаржена до Державного центру зайнятості або до суду. 

Консультації з питань отримання дозволу на працевлаштування іноземця можна отримати зателефонувавши до інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Хмельницького обласного центру зайнятості на номер 0(22)76-54-66. 


Сергій Войтюк,
юрисконсульт служби зайнятості

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa