cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

03-08-2009

«Алькатрас»: дослідження питання

На засіданні виконавчого комітету 15 липня 2009 року з-поміж інших питань, виконком розглянув заяву фізичної особи-підприємця В.О.Яновича щодо надання дозволу на розміщення та погодження режиму роботи розважального комплексу «Алькатрас». З огляду на наявність двох колективних звернень громадян міста проти роботи цього закладу, виконавчий комітет прийняв відповідне рішення та звернувся до правоохоронних та контролюючих органів міста щодо перевірки діяльності комплексу на предмет відповідності законодавству України, а також фактів, викладених у зверненнях. Наразі у виконавчому комітеті не зареєстровано відповідей на офіційні звернення виконавчого комітету. Натомість Нетішинський МВ УМВС України просить повідомити виконавчий комітет, на підставі чого працює розважальний комплекс. 

Інший аспект цієї справи – розгляд заяви суб’єкта господарювання. Оскільки заяву було подано лише 14 липня, виконавчий комітет скористався законодавчою нормою щодо термінів розгляду звернень. Однозначно питання роботи «Алькатрасу» не врегульоване жодним рішенням виконавчого комітету, а оскільки заклад все ж працює без офіційного дозволу та в порушення чинного законодавства, вважаємо за необхідне донести до громади міста інформацію, яка стала відомою у ході розгляду і опрацювання наданих суб’єктом господарювання документів. 

Отож, до заяви на ім’я міського голови було надано копію свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця. Уже згодом заявник долучив копію свідоцтва про сплату єдиного податку, у якому вказані наступні види діяльності: здавання в оренду власного нерухомого майна, інші роботи з завершення будівництва, опосередництво в торгівлі деревиною та будівельними матеріалами, роздрібна торгівля іншими непродовольчими товарами, не віднесеними до інших , 01.04.09 внесено наступні види діяльності – «інші види рекреаційної діяльності». Копія ще одного документа – договору оренди нежилого приміщення від 24.02.2009 року – свідчить про те, що дочірним підприємством «СФГ «Юкрейн» надано «в тимчасове платне користування – оренду (найм) Приміщення з метою розміщення магазину або розважального комплексу Орендаря» (прим. фізичної особи-підприємця Яновича В.О.). Зазначимо й строк оренди – до 31 січня 2012 року включно. 

Уже тільки ці документи викликали чимало питань у спеціалістів виконавчого комітету. Однак, вбачається, що тільки у виконкомі і виникають питання, і це досить часто сприймається як упередженість до окремих підприємців. До прикладу, начальник Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області А.Лубко підписує лист від 10.06.2009 року № 7522, який адресує міському голові О.Смишляєву та суб’єкту господарювання В.Яновичу. Відразу зазначимо, що відповідно до журналу вхідної документації такий лист на реєстрацію до загального відділу виконавчого комітету не надходив. Цитуємо лист повністю: «Нетішинським МВ УМВС України в Хмельницькій області проведено обстеження стану технічної укріпленості розважального комплексу, що знаходиться за адресою м. Нетішин, вул. Висоцького 7. Проведеним обстеженням встановлено, що даний об’єкт відповідає вимогам технічної укріпленості, а тому Нетішинський МВ УМВС України в Хмельницькій області не заперечує проти його відкриття з режимом роботи з 11:00 до 03:00 годин, щоденно без вихідних днів та без перерви на обід». До речі, у заяві на ім’я міського голови підприємець просить погодити режим роботи уже до 5.00. Інший приклад: 14 липня 2009 року Держсанепіднагляд м. Нетішин погодив асортиментний перелік розважальному центру «Алькатрас», а також надано висновок державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність наявних приміщень вимогам санітарних норм і правил щодо торгівлі вино-горілчаними виробами (обидва документи підписано в.о. головного державного санітарного лікаря ДЗ «Нетішинська СЕС ООРР» МОЗ України Ігнатеску О.М.). 13 липня 2009 року дозвіл на початок роботи розважального комплексу «Алькатрас» від 13 липня 2009 року надав керівник органу державного пожежного нагляду П.І.Гвоздяр (хоча заклад, як свідчать очевидці, працював і до того). 

Разом з тим, жоден з надавачів дозвільних документів не звертає увагу суб’єкту господарювання на відсутність у нього дозволу на перепланування чи реконструкцію. Не вказують на необхідність визначення рівня шуму та звукового порогу… Зрештою, заклад працює, активно надаючи послуги з організації весіль тощо людям. І очевидно, не інформує останніх про відсутність погодження виконавчого комітету режиму роботи. 

У результаті підведення підсумків розгляду заяви В.О.Яновича вималювалась така картина: існують дозвільні документи на вид діяльності, не підтверджений відповідним видом діяльності. Окрім того, не зважаючи на відсутність основного, кінцевого документа – рішення виконавчого комітету про погодження режиму роботи – «Алькатрас» працює. А це вже порушення підпункту 4 пункту «б» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «встановлення за погодженням з власниками зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ та організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності». Виконавчий комітет, враховуючи два колективних звернення, виступ громадян на сесії міської ради, схильний вважати, що режим роботи розважального комплексу «Алькатрас» аж ніяк не зручний для населення. Саме цей факт змушує звертатися до тих органів виконавчої влади, які повинні відповідно до чинного законодавства відреагувати на ситуацію.
І насамкінець: усіх суб’єктів господарювання просимо звернути увагу на проект рішення Нетішинської міської ради «Про порядок надання дозволу на розміщення об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери відпочинку і розваг, встановлення режиму роботи об’єктів сфери послуг» та аналіз регуляторного впливу проекту рішення Нетішинської міської ради «Про положення про порядок надання дозволу на розміщення об’єктів торгівлі, ресторанного господарства, сфери відпочинку та розваг, встановлення режиму роботи об’єктів сфери послуг». Означені проекти рішень розміщені на офіційному сайті Нетішинської міської ради та на форумі Інтерлінк. Можливо, прийняття у майбутньому цих рішень Нетішинською міською радою надасть можливість систематизувати та врегулювати процес взаємодії суб’єктів господарювання та відділу з питань видачі документів дозвільного характеру. 

Островський В.В., заступник міського голови
Кушта Г.В., керуючий справами

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa