cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

21-01-2009

Діяльність архівних установ області по забезпеченню соціально-правового захисту населення

Провідне місце в реалізації державної політики щодо соціального захисту населення області забезпечують 20 архівних відділів райдержадміністрацій, 5 архівних відділів міських рад, 22 трудових архіви місцевого значення, які задовольняють звернення фізичних і юридичних осіб України та за її межами. 

Законодавчі акти та постанови уряду, спрямовані на забезпечення соціального захисту населення, спричинили появу нових категорій звернень соціально - правового характеру та збільшення їх кількості, які відповідно до ст.35 Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” здійснюються на безоплатній основі. 

Архівні довідки, витяги та копії документів видані архівними установами сприяють забезпеченню прав громадян, гарантують їх соціальний захист, дозволяють їм оформляти пенсії, переглядати їх розмір, отримувати компенсаційні виплати, користуватися різноманітними пільгами, тощо. 

У 2008 році до архівних установ області різних рівнів звернулося майже 25 тис. громадян і юридичних осіб України, ближнього і дальнього зарубіжжя. За звітний період виконано 24894 запитів (в тому числі понад 2 тис.запитів працівниками Держархіву області), з них 24203 - соціально-правового, 665 - тематичного, 26 - генеалогічного характеру. 

В Держархіві області переважали звернення щодо приватизації земельних ділянок (37% – від загальної кількості соціально-правових запитів) та підтвердження стажу роботи, зарплати громадян (23%), біографічного характеру (17%). 

В регіонах найбільшу кількість запитів соціально-правового характеру виконано начальниками архівних відділів: Хмельницької міської ради-1704 (В.В.Марценюк), Хмельницької райдержадміністрації - 900 (Г.Р.Загородня), Чемеровецької райдержадміністрації - 320 (Стукан В.В.), Городоцькогої райдержадміністрації - 261 (Шмігель Р.М.), Нетішинської міської ради -255 (Дубина Л.В.). 

Спеціалістами 22 трудових архівів тільки у 2008 році виконано понад 16 тис. соціально-правових звернень про підтвердження стажу, заробітної плати громадян, які працювали в ліквідованих установах, колгоспах, підприємствах, 30% з них - підтвердження пільгових умов роботи механізаторів, тваринників, робітників гарячих цехів, кар'єрів тощо. 

У 2008 році до Держархіву області надійшло 168 звернень про підтвердження фактів репресій та виселення громадян у 1937-1938, 1946-1949 роках, в тому числі від іноземних громадян. Частина прямих нащадків реабілітованих громадян мали можливість ознайомитися із позасудовими слідчими справами в читальному залі Держархіву області. 

Значну частину соціально-правових запитів становлять і ті, що пов’язані з встановленням національності, відновлення або підтвердження записів актів громадянського стану про народження, вступу до шлюбу, розлучення, підтвердження про одержання освіти (середньої, професійно-технічної та вищої), статусу Мати-героїня, обрання депутатів усіх рівнів, місця проживання на території України, проходження лікування в медичних закладах, про перебування на примусових роботах в країнах Західної Європи, тощо.
Значний бюджет часу архівів припадає на надання різних консультацій, рекомендацій, роз'яснень в телефонному режимі та у письмовій формі, особливо це стосується підтвердження стажу роботи громадян в період тимчасової окупації нашої області німецько-фашистськими загарбниками (1941-1944) і подальші роки та інші. 

Відповідно до ст.33. Закону України “Про інформацію” запити розглядаються у місячний термін (30 діб) від дня їх отримання та реєстрації. Упродовж цього часу звернення підлягає вивченню на предмет його задоволення, визначаються фонди та документи в яких може бути затребувана інформація, зрештою ведеться пошук необхідних даних, виконання, друкування та надсилання відповіді заявнику. 

Прийом звернень від громадян та фізичних осіб здійснюється:
 поштовим зв'язком в Держархів області на адресу:
2900 м.Хмельницький,
вул. Грушевського, 99
тел. 79-75-59; факс: 76-47-39, 79-27-74
 безпосереднім зверненням до архіву;
 факсовим або телефонним методом;
 електронною поштою через мережу «Інтернет». Е-mail: inf_dahmo@hm.ukrtel.net 

З метою відшкодування витрат, пов'язаних із друкуванням та надсиланням запитів, наказом директора Держархіву області від 01.08.2008р. №35 впроваджено оплату заявником розміру накладних витрат в сумі 2 грн. 63 коп. (бланки, папір, конверт).
Вартість поштових витрат на ближнє зарубіжжя становить - 3,16 грн., далеке зарубіжжя- 5,57 грн. В разі потреби вартість одного аркушу ксерокопії документа коштує 30 коп.
У приміщеннях архівних установ області створено інформаційні кутки з відомостями про правила та режим роботи архівів, переліком послуг, які надаються, введено дні прийому громадян, з них в Держархіві області (вівторок, четвер з 900 до 1800 год.).
Особлива увага приділяється зверненням ветеранів війни і праці, інвалідам, громадянам, що простраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітним сім’ям, громадянам, що потребують соціального захисту. Для людей із особливими потребами облаштовано пандуси, окремі кімнати прийому на І поверсі 2-х будівель Держархіву області (вул. Грушевського, 99, Театральна, 4).
Для більш повного та якісного задоволення звернень громадян архівні установи області активно співпрацюють з органами пенсійного фонду, праці та соціального захисту населення.
Питання стану роботи зі зверненнями громадян періодично розглядаються на засіданнях колегії Держархіву області, райдержадміністрацій, виконкомах міських рад, на оперативних нарадах з висвітленням у ЗМІ.
Працівники архівних установ, виконуючи звернення громадян, пам'ятають, що від їх сумління, компетентності, професіоналізму та людяності залежать людські долі та їх можливість реалізувати свої права, гарантовані Конституцією України.

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa