cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

24-04-2009

Реалії професійно-технічної освіти міста (нотатки з «круглого» столу)

Останнім часом про реформування професійно-технічної освіти говорять на усіх рівнях. Більше того, держава приступила до впровадження перших радикальних кроків у цьому напрямку – забезпечення тісного та ефективного співробітництва між навчальними закладами, роботодавцями та місцевою владою відповідно до особливостей розвитку кожної області. Іншими слолвами, фінансування більшості закладів профтехосвіти покладатиметься з 2010 року на місцеві бюджети, які у свою чергу отримуватимуть трансферти з дербюджету. 

Під такий фінансовий розклад потрапляє і Професійно-технічний ліцей м.Нетішин. 

Нова стратегія розвитку професійно-технічної освіти викликає інтерес вже тепер. У Нетішині ситуація досить особлива. Незабаром місто потребуватиме кваліфікованих молодих робітників на важливому державного значення об’єкті – Хмельницькій АЕС. ПТЛ, який 25 років тому створювався спеціально з метою підготовки робітничих кадрів для будівельних, монтажних, енергоремонтних підприємств, сьогодні не готує більшої частини кваліфікацій – немає відповідної матеріально-технічної бази, викладачів. Тобто, є основа для розвитку, проте відсутня стратегія розвитку місцевої кузні кадрів для розбудови атомної станції. 

Проте експеримент щодо фінансування не повинен бути причиною для того, аби не працювати над майбутнім навчального закладу сьогодні. «Круглий» стіл з питання подальшого розвитку ліцею відбувся 16 квітня 2009 року у кабінеті міського голови. Власне, О.Смишляєв став ініціатором його проведеня після участі в нараді на ХАЕС під головуванням президента НАЕК «Енергоатом» Ю.Недашковського, на якій обговорювали виконання підготовчих заходів до початку спорудження енргоблоків №№3,4 ВП «ХАЕС». Міський голова зазначив, що на цій нараді стало чітко зрозуміло, у якому стані сьогодні перебувають наші будівельні організації і чи готові вони до виконання великого об’єму робіт, зумовленого масштабністю програми добудови блоків. Наприклад начальник СМУ ВАТ «ТЕМ» В. Сорокатий сказав, що у 2004 році, коли запускали другий блок, у нього на будмайданчику було 800 чоловік (маються на увазі монтажники Славутського та Хмельницького ТЕМів разом), на сьогоднішній день у нього є 300 чоловік, а для того, щоб будувати блок нормальним чином, потрібно 1500 чоловік, тобто йому потрібно ще 1200 чоловік. Керівник іншої монтажної організації зазначив, що на сьогоднішній день є всього 250 чоловік (МУ-13 та МУ-6). Для того, щоб належним чином виконувати монтажні роботи, йому потрібно 700 чоловік. Тобто, на будівельному майданчику блока повинні працювати біля 2500 монтажників. Обидва керівника сказали про одну важливу річ: для належного виконання монтажних робіт потрібна молодь, якої на майданчиках Хмельницької, Південноукраїнської, Рівненської та Запорізької АЕС немає, і це керівники монтажних організацій дуже сильно відчувають. До прикладу, якщо завтра скажуть, що потрібно працювати на добудові блоку, то консультантів буде багато, а виконавців не буде зовсім. Завдання одне: потрібно починати підготовку молодих робітничих кадрів для робіт на блоці №3. 

Міський голова доповів учасникам «круглого» столу (а це були керівники організацій МУ-13, ТОВ ХМУ ТЕМ, ТОВ СМУ ТЕМ, КП МУ-6 ЕПЗМ, директор, заступник та старший майстер Нетішинського ПТЛ, представники міського центру зайнятості та управління праці і соціального захисту населення виконавчого комітету, заступники міського голови, секретар міської ради) про результат наради у плані підготовки робітничих кадрів: «Ми домовились, що після нашої наради ми спільно з директором ПТЛ надамо лист до НАЕК «Енергоатом» і запропонуємо заходи, які сьогодні треба прийняти для того, щоб збільшити кількість учнів ПТЛ, щоб за декілька років почати випуск монтажників та будівельників. Крім того, ми отримали листа з області, про те, що у 2100 році будуть фінансуватись з Держбюджету тільки 4 училища: Грицівське ПТУ №38, Хмельницький ліцей сфери послуг, ПТУ Кам’янця-Подільського та Хмельницьке вище профучилище №25. Решта, на сумму 103821103 грн., будуть фінансуватись з обласного та місцевих бюджетів. А чому майже в кожному місті-супутнику АЕС відкрили свого часу училища? Для підготовки спеціалістів та робітничих кадрів для атомних станцій. Професійні кадри потрібні сьогодні і будівельним організаціям, і експлуатаційним, і всьому народному господарству. Наше завдання - розробити реальний план по розвитку нашого ліцею, по вибору тих спеціальностей, які потрібні для будівництва блоку, вислухати думки людей, які на сьогоднішній день хочуть мати професійні кадри у себе в організаціях». 

За словами директора ПТЛ А.Крузера, сьогодні училище випускає спеціалістів таких напрямів:
1. Слюсар з ремонту автомобілів (працевлаштування в середньому 75%).
2. Електромонтажник з ремонту та обслуговування електроустаткування. Для цієї спеціальності потрібно переобладнання навчальної бази, що неможливо зробити без прямого договору з атомною станцією, адже змінилось електроустаткування на атомних станціях, а також взагалі змінився технічний рівень.
3. Електрогазозварник - працевлаштування майже 100%, але існує ще одна проблема: не випускаються т.зв. аргонщики, і підприємства вимушені самі проводити навчання та перепідготовку спеціалістів для таких робіт, а це потребує великих затрат та часу.
4. Маляр-штукатур.
5. Кухар-кондитер, офіціант.
6. Швачка. 

«А при будівництві блоків будуть потрібні: бетонярі, стропальники, кранівники, дефектоскопісти і дуже багато інших вузькопрофільних спеціалістів. Нам сьогодні потрібно суттєво розширювати роботу професійно-технічного ліцею у плані підготовки кадрів» – підсумував міський голова. Що стосується спеціалістів, які будуть готувати ці кадри, то у нашому місті таких багато, підрядні організації теж можуть надати своїх досвідчених працівників, які зможуть поділитися своїм досвідом зі студентами, яких будуть навчати. Проводили опитування, скільки школярів хочуть здобувати середньо-спеціальну освіту. Так-от, з-поміж 300 опитаних 174 не бажають отримувати вищу освіту. 

О.Смишляєв зазначив, що і перед НАЕК, і перед керівництвом області ставитиметься питання, щоб Нетішинський ПТЛ включили у список навчальних закладів, які будуть фінансуватись з Державного бюджету. 

На означеній нараді у міського голови було надано чіткі завдання, і вже за місяць зацікавлені сторони знову сядуть за круглий стіл. Настав час проведення реальних змін у професійно-технічній освіті міста. 

Г.Кушта, керуючий справами
виконавчого комітету

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa