cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

07-05-2009

Підприємництво і влада (за підсумками наради)

27 квітня 2009 року відбулось друге спільне засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при виконавчому комітеті міської ради, представництва Держкомпідприємництва України у Хмельницькій області, ГО ТП «Край», суб’єктів господарювання міста, посадових осіб місцевого самоврядування, облдержадміністрації. У роботі, зокрема, взяли участь, міський голова Смишляєв О.Є., секретар міської ради Горбатюк Л.М., заступник міського голови, голова координаційної ради Островський В.В., голова представництва Держкомпідприємництва України у Хмельницькій області Довгалюк М.І., заступник голови представництва Держкомпідприємництва України у Хмельницькій області Чайка С.С., заступник начальника Головного управління економіки обласної державної адміністрації Дмитрієнко О.М., підприємці Соснов В.В. (депутат міської ради, член координаційної ради), Галамага С.Б. (член координаційної ради), Преподобний В.С.(член координаційної ради), Федоров А.А., голова міської громадської організації «Центр економічного розвитку», (член координаційної ради), Супрунюк О.О, голова координаційної ради ГО ТП «Край» (член координаційної ради), Стаднік Л.Е., начальник Нетішинського відділення Славутської ОДПІ (член координаційної ради), Куниць О.Д., фізична особа-підприємець (член координаційної ради), Гізун О.В., секретар ГО ТП «Край», Гізун Т.П., юрист ГО ТП «Край», Ліснічук З.П., фізична особа – підприємець, Обушна Н.В., фізична особа – підприємець, Хотюк І.В., в. о. начальника юридичного відділу виконкому, Ніколайчук І.Я., директор КП МНР «Торговий центр», Гребеннікова О.В., директор КП НМР «Нетішинський міський ринок», Мельничук І.В., начальник КП НМР «ЖКО», Штогун В.М., депутат міської ради, Кравчук В.Ф., начальник фінансового управління виконавчого комітету міської ради, Заріцька Н.М., начальник управління економіки.

На порядку денному був розгляд проблемних питань у взаємовідносинах між владою та суб’єктами господарювання міста. У цьому аспекті міський голова Смишляєв О.Є. запропонував об’єднати зусилля для вирішення проблемних питань, відкинувши амбіції та проводити такі наради щомісяця. 

М.Довгалюк ознайомив присутніх з текстом звернення, яке було надіслано на ім’я голови Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва О.Кужель. У зверненні викладено позицію ГО ТП «Край» та суб’єктів господарювання щодо конфліктної ситуації, яка склалась між міською владою та суб’єктами господарювання, зокрема, про тиск на них, про питання, які досі не вирішенні щодо господарської діяльності фізичних осіб – підприємців Колочавіна В., Василець Н., Максимовича С. Після цього звернувся до представників ГО ТП «Край» з проханням конкретизувати зазначені у зверненні «форми тиску», уточнити, зі сторони яких органів влади та на яких підприємців здійснюється тиск. 

О.Супрунюк, реагуючи на запитання, констатував, що за період від 27 березня 2009 року до сьогоднішнього дня тричі збиралася координаційна рада з питань розвитку підприємництва (1 квітня, 15 квітня та 24 квітня 2009 року), однак жодного разу не могло відбутися за відсутності кворуму. Тому засідання відбувалися без прийняття рішення за конфліктними питаннями, порушеними суб’єктами господарювання. Висловив думку, що виконавчий комітет міської ради протягом місяця не прийняв жодних заходів для виконання протоколу спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва від 27 березня 2009 року, окрім відновлення у складі координаційної ради Преподобного В., Супрунюка О., Ситника О. На засіданнях координаційної ради не обговорювались питання ні по КП НМР «Торговий центр», ні щодо діяльності підприємців Колочавіна В., Максимовича С., Василець Н.. На цих засіданнях обговорювались питання зменшення податків, розмірів орендної плати за комунальне майно, земельні ділянки. Пряма мова:«Безумовно, ці питання дуже актуальні сьогодні, але нам хотілося б почути відповіді на порушені конфліктні питання. Одним із конфліктних питань є питання реконструкції КП НМР «Торговий центр». Замість того щоб обговорити його, знайти якийсь компроміс, у газеті «Нетішинський вісник» з’являється розпорядження міського голови від 16 квітня 2009 року про організацію та проведення міського відкритого конкурсу на кращий ескізний проект реконструкції будівлі КП НМР «Торговий центр». У той же час на виконання протоколу спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва від 27 березня 2009 року з метою вирішення конфліктних питань, викладених у зверненні суб’єктів господарювання, у тому числі, які виникли навколо КП НМР «Торговий центр» розпорядженням міського голови від 24 квітня 2009 року утворено тимчасову спільну комісію . Тобто, комісію створили, аби прозвітувати про виконання протоколу, а по суті конфлікту влада нічого не хоче вирішувати з підприємцями. То для чого нам тут разом збиратись і пробувати знаходити компроміс?» 

Голова представництва Держкомпідприємництва України у Хмельницькій області після цього виступу знову зазначив, що все ж таки хоче почути про конкретні дії влади, які направлені на тиск підприємців, як зазначено у зверненні до О.Кужель. Натомість присутні почули відповідь, що конкретно на нього, як на суб’єкта господарювання, чиниться тиск зі сторони влади. Зокрема, неодноразово здійснювалась перевірка магазину «ОТС». Створена депутатська комісія, яка перевіряла використання земельної ділянки, на якій збудовано будівлю магазину, встановила, що захоплено чужу земельну ділянку, забетоновано там майданчик, повирубувано кущі. «Моє недоопрацювання в тому, -відзначив О.Супрунюк,- що відсутні будь-які документи на виконання цих робіт».
Роз’яснення з цього питання надала Л.Горбатюк, секретар міської ради. На основі депутатського запиту (депутата Нікітчука В.М.), депутатська комісія провела виїзне засідання на об’єкті, це нормальна практика в роботі, і зробила обстеження стоянки між будівлею лікарні та ОТС. При обстеженні виявлено, що дозволу на будівництво стоянки міським головою не надавалось, зелені насадження були знищені без відповідного рішення виконкому (є навіть фотографії, на яких цей факт зафіксовано), стоянка збудована на території, яка належить лікарні. «Щодо роботи депутатської комісії з перевірки використання земельної ділянки, на якій побудовано магазин «ОТС», то комісія виїжджала і встановила факт порушення. А тому висновок такий: є документи, тоді приступай до роботи» -підсумував В.Соснов. 

Важливий акцент у ході засідання було зроблено секретарем міської ради, котра зауважила, що сьогодні скоріше йде тиск на роботу міської влади та депутатського корпусу. Наголосила, що до виконкому надійшла інформація про збори орендарів КП НМР «Торговий центр» щодо створення кооперативу орендарів Торгового центру, який мають намір зареєструвати за адресою пр.Незалежності, 22. А це вже вказує про підготовку рейдерських заходів щодо КП НМР «Торговий центр», оскільки за цією адресою зареєстроване це комунальне підприємство. Депутат міської ради, голова громадської організації «Асоціація підприємців» В.Соснов, заявив, що на його думку, звинувачення влади у тиску на підприємництво є безпідставними, оскільки О.Супрунюк є представником інтересів незначної кількості підприємців міста і йому як депутату міської ради відомо, що чимало суб’єктів господарювання зацікавлені у реконструкції КП НМР «Торговий центр», розширенні торгових площ для підприємців, які здійснюють торгівлю навколо торгового центру. 

Інший учасник «круглого» столу В.Преподобний зазначив, що після втручання представництва Держкомпідприємництва влада виявила бажання з нами (підприємцями) співпрацювати. Хоча із попереднього протоколу спільного засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва від 27 березня 2009 року виконано лише 2 пункти – це відновлення у складі координаційної ради та 24 квітня 2009 року створена спільна тимчасова комісія, яка просто створена і на 27 квітня 2009 року не приступила до виконання своїх функцій. 

Аргументовано спростував це В.Островський, зупинившись на розгляді кожного пункту протоколу:
1.Міський голова гарантував продовження договорів оренди із суб’єктами господарювання, які здійснюють свою діяльність у КП НМР «Торговий центр» терміном на 2 роки. Питання буде запропоновано на розгляд сесії міської ради.
2.З метою опрацювання антикризових заходів для підтримки малого та середнього бізнесу у місті, на засіданні координаційної ради, яке відбулося 24 квітня 2009 року, директорам комунальних підприємств в тижневий термін доручено прорахувати економічні показники підприємств з урахуванням нових зменшених орендних ставок. Також надано доручення фінансовому управлінню спільно з управлінням економіки виконавчого комітету міської ради та податковою інспекцією прорахувати економічні показники з урахуванням запропонованих ГО ТП «Край» зменшених орендних ставок місцевих податків, земельного податку, обрахувати вартість зазначених змін орендних ставок для бюджету міста в тижневий термін.
3.У газеті «Нетішинський вісник» №17 від 24 квітня 2009 року, було розміщено розпорядження міського голови № 83-р від 16 квітня 2009 року «Про організацію та проведення міського відкритого конкурсу на кращий ескізний проект реконструкції будівлі КП НМР «Торговий центр».
4. Від ГО ТП «Край» тільки 22 квітня 2009 року надійшли пропозиції до антикризових заходів. Готується відповідний проект рішення виконавчого комітету міської ради.
5.Типовий договір оренди земельних ділянок був приведений до вимог чинного законодавства в грудні 2008 року на засіданні сесії міської ради. Фондом комунального майна розроблено типовий договір на оренду комунального майна, який розміщено на офіційному сайті міста, роздано членам координаційної ради для вивчення і надання пропозицій.
6. 24 квітня 2009 року розпорядженням міського голови створена спільна комісія у складі депутатів міської ради та суб’єктів господарювання з метою вирішення конфліктних питань.
7. Рішенням виконавчого комітету міської ради від 14 квітня 2009 року № 150 до складу координаційної ради були внесені зміни, зокрема, уведено Ситника О.А., Преподобного В.С., Супрунюка О.О.
8. Спільне засідання координаційної ради з питань розвитку підприємництва при виконавчому комітеті міської ради, представництва Держкомпідприємництва України у Хмельницькій області, ГО ТП «Край» та суб’єктів господарювання відбувається сьогодні (прим. 27 квітня 2009 року). 

«Отож, практично протокол спільного засідання від 27 березня 2009 року виконано. Те, що не виконано, знаходиться в роботі та буде виконуватись. Ми виконуємо домовленості, які були підписані. Від 16 до 24 квітня 2009 року велась відповідна робота» - підсумував міський голова. 

Порушувалось на означеній нараді і питання реконструкції «Торгового центру». Депутат міської ради В.Соснов акцентував, що підприємці нашого міста бажають проведення реконструкції будівлі «Торговий центр», створення сучасних робочих міст для всіх, а не тільки для тих, хто вже провадить свою підприємницьку діяльність в цьому приміщенні. Тому ГО ТП «Край» та суб’єкти господарювання повинні прийти із конкретними пропозиціями щодо реконструкції, зміни орендних ставок, та відстоювати не тільки свої інтереси, а й інтереси всіх 1800 суб’єктів господарювання нашого міста. Влада хоче нас розуміти, підтримувати і розвивати малий бізнес. 

Також міський голова ознайомив присутніх з текстом звернення, яке надійшло на ім’я міського голови м.Нетішин від голови Держкомпідприємництва України О.Кужель. У ньому викладено наступне: міська влада нічого не робить для врегулювання конфліктної ситуації, яка склалась із суб’єктами господарювання. Зупинився на ситуації навколо діяльності фізичних осіб – підприємців Василець Н., Колочавіна В., Максимовича С. Так, з фізичною особою – підприємцем Колочавіним В. договір оренди припинено на підставі його закінчення, а також на виконання припису КРУ. По справі фізичної особи – підприємця Василець Н. відбулось слухання у трьох судах (Хмельницький обласний суд, Житомирський обласний суд та Вищий господарський суд), і всі вони признали договір оренди приміщення нікчемним. Питання по справі фізичної особи – підприємця Максимовича С., розглядалось на засіданні сесії Нетішинської міської ради, і рішення винесено не на його користь. 

Окрім того, рішенням тридцять першої сесії міської ради від 27 травня 2008 року створено тимчасову комісію міської ради для розгляду питань, викладених у зверненні підприємців (голова З.Айбін). У засобах масової інформації двічі опубліковувалась інформація про створення цієї комісії та контактні телефони для звернення суб’єктів господарювання. З моменту створення такої тимчасової комісії скарг зі сторони підприємців міста не надходило. Про це голова комісії інформував на першому спільному засіданні. 

М. Довгалюк перевіряв по ходу розмови достовірність інших викладених у зверненні до О.Кужель претензій до міської влади з боку ГО ТП «Край», зокрема, про розірвання договору оренди приміщення з підприємцем Преподобним В.С., як зазначено, в односторонньому порядку зі сторони КП НМР «ЖКО». Викликало здивування обласних посадовців офіційне роз’яснення начальника «ЖКО» І.Мельничука: у зв’язку з необхідністю громадського туалету в місті за півроку до закінчення договору оренди орендаря було повідомлено про розірвання договору після його закінчення. Також поінформував, що при укладенні договору, в усній формі, була домовленість, що підприємець Преподобний В.С. збудує в іншому місці та за власні кошти громадський туалет. На жаль, іншого туалету не побудовано. Фактично, у зверненні було вказано невірну інформацію. 

Включився у діалог і О.Куниць, член координаційної ради, який зауважив, що не повинні бути безпідставні звинувачення міської влади. Сьогоднішнє засідання показало, що потрібно більше уваги приділяти всім присутнім підприємцям міста до оформлення документально своїх дій, щоб не лунали голослівні звинувачення. На цьому засіданні, як і на засіданнях координаційної ради, обговорюється проблема вузького кола підприємців нашого міста, тому деякі члени координаційної ради не беруть участі у таких засіданнях. Необхідно загалом дбати про розвиток підприємництва у місті. 

Дмитрієнко О.М., заступника начальника Головного управління економіки Хмельницької обласної державної адміністрації зазначила, що при зверненні до різних гілок влади повинна надаватись обґрунтована, правдива інформація, яка підтверджується усіма необхідними документами, і всі дії повинні відбуватись в межах закону. На жаль, висновок сьогодні не на користь тих, хто скаржиться. Знання законів – це та сила, яка ставить усіх на рівні позиції. 

Відзначу, що представникам ГО ТП «Край» та присутнім підприємцям не дуже подобалась критика з боку учасників засідання, зокрема, посадових осіб. О.Супрунюк навіть хотів залишити кабінет після того, як було озвучено вирішення питань Василець Н., Колочавіна В., Максимовича С. 

За підсумками засідання було сформовано пропозиції, які затверджені у відповідному протоколі:
1. Продовжити договори оренди із суб’єктами господарювання, які здійснюють свою діяльність у КП НМР «Торговий центр» терміном на 2 роки.
2. Після проведеного аналізу надходжень орендної плати за оренду нерухомого майна та за земельні ділянки розглянути можливість зменшити розмір орендних ставок за оренду нерухомого майна, що перебуває у комунальній власності та розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності ( термін 1 липня 2009 року).
3. Розробити програму плану розвитку КП НМР «Торговий центр», яка врахувала б інтереси суб’єктів господарювання і громадян міста та винести її на розгляд сесії міської ради (після надання конкретних пропозицій за результатами архітектурного конкурсу травень – червень 2009 року).
4.Винести на розгляд чергового засідання виконавчого комітету міської ради антикризові заходи для підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва (травень 2009 року).
5.Переглянути типовий договір оренди нерухомого майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста ( І півріччя 2009 року).
6.Спільній тимчасовій робочій комісії для розгляду конфліктних питань, викладених у зверненні суб’єктів господарювання, у тому числі, які виникли навколо КП НМР «Торговий центр», розглянути конфліктні питання та надати пропозиції щодо їх вирішення (травень 2009 року). 

Загалом, враження від засідання склалось хороше. Влада виважено та толерантно підходить до вирішення проблемних питань, пов’язаних з окремими підприємцями міста. І хоча останні інколи навіть не переймаються відсутністю доказової бази, звинувачуючи міську владу у всіх їх проблемах, Нетішинська міська рада, виконавчий комітет демонструють свою абсолютну відкритість та бажання почути усіх. І допомогти. 

Кушта Г.В., керуючий справами виконкому

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa