cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Желаете насладиться симпатичным массажем? Только приятные массажистки способны обслуживать вас в любое время дня и ночи, не оплошайте превосходную возможность побаловать себя неземным наслаждением. www.trift.ch
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

Візитівка міста Нетішин

 

Нетішин – одне з наймолодших міст в Україні. Воно розташоване на північному заході України в Хмельницькій області на межі Хмельницької та Рівненської областей, в 350 км. на захід від м. Києва.

Існує чотири версії походження назви Нетішин. Перша з них говорить про невдоволення князя Острозького цим селом: “... воно мене не тішить”, друге – ніби було “Нетечин”, кругом болота, води не тече, третя – від власних імен “Нетиша” або “Нетіша”, і остання – село не тихе, а бунтівне.

До 1909 року с. Нетішин нараховувало 801 подвір’я і проживало в ньому 1935 чоловік;

Чисельність населення в місті на початок 2007 року становила 35257 осіб.

Місто Нетішин знаходиться на Північному Заході України в Хмельницькій області. На території міста протікає річка Горинь, права притока річки Прип’ять. За лісорослинним районуванням м.Нетішин відноситься до Малого Полісся.

Перша точно відома згадка про Нетішин датується 1542 роком. Це акт поділу від 12 травня 1542 року відповідно до якого Нетішин, як село Острозького замку, разом із низкою інших маєтностей переходило у володіння Беати Костелецької. З прийняттям Люблінської унії Нетішин у складі Луцького повіту Волинського воєводства входить до Речі Посполитої.

Від того часу Нетішин постійно фігурує в джерелах статистично-фіскального характеру: в реєстрі поземного податку від 1577 року, в такому ж реєстрі за 1583 рік, у переліку волинських маєтностей князів Острозьких (1603р.) та ін.

У праці польського історика Олександра Яблоновського "Польща 16 століття під поглядом географічно-статистичним" Нетішин згадується під 1577 роком.

Нова ера Нетішина розпочалась з прийняттям Міністерством енергетики і електрифікації СРСР рішення від 17 квітня 1975 року № 80 про техніко-економічне розміщення АЕС в Нетішинському пункті Хмельницької області. Акт про вибір майданчика, який визначив і остаточну назву об’єкта – Хмельницька атомна електростанція, був затверджений постановою Ради Міністрів УРСР від 10 грудня 1975 року № 536.
4 лютого 1977 року Міністерством енергетики і електрифікації СРСР видано наказ № 46-а “Про початок робіт по будівництву Хмельницької АЕС”. Цей документ і став першою точкою відліку подальшого широкомасштабного будівництва.

8 лютого 1978 року наказом Міністерства енергетики і електрифікації СРСР за № 59 було утворено Управління будівництва Хмельницької атомної електростанції, яке і до сьогодні залишається головною будівельною організацією в місті.

10 грудня 1975  року рада Міністрів Української РСР прийняла постанову № 536, яка практично дала згоду на розміщення АЕС і визнала остаточну назву об’єкта – Хмельницька атомна електростанція.

З початком будівництва Хмельницької атомної електростанції статус Нетішина неодноразово змінювався.

Указом Президії Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки від 5 травня 1981 року село Нетішин Славутського району Хмельницької області було віднесено до категорії селищ міського типу.

Згодом Указом Президії Верховної Ради УРСР від 8 серпня 1984 року № 7403-Х селище міського типу Нетішин Славутського району Хмельницької області було віднесено до категорії міст районного підпорядкування. Місто є самостійною самоврядною адміністративно-територіальною одиницею, в межах якої територіальна громада міста здійснює місцеве самоврядування і яка має право комунальної власності, свій міський бюджет та свою систему органів місцевого самоврядування.

Постановою Верховної Ради України від 21 жовтня 1993 року № 3539/ХІІ місто Нетішин районного підпорядкування було віднесено до категорії міст обласного підпорядкування.

Заповідники: Заповідне урочище місцевого значення "Вільшина", ботанічний заказник “Дорогоща”, лісовий заказник “Праліс.

День міста. 4 жовтня 2003 року нетішинці вперше святкували День міста.

У 2006 році свято дня міста відбулося 16 вересня.

У листопаді 1979 року на будівництво ХАЕС прибули перші польські будівельники;

10 грудня 1987 року о 6-й годині здійснено фізичний пуск блока;

Споруджено нашими будівельниками один з найкращих в Україні навчально-тренувальних центрів ХАЕС;

- 24 серпня 2001 року відкрито пам’ятний знак на честь встановлення національно-демократичними силами у місті вперше в області українського національного прапора;

- 27 вересня 2001 року відкрито міський краєзнавчий музей;

- 24 серпня 2003 року відкрито меморіальну дошку Герою України, українському політичному і державному діячу, голові Народного Руху України, лауреату Державної премії ім.Т.Шевченка В’ячеславу Максимовичу Чорноволу, котрий в жовтні 1991 року та в липні 1994 року відвідав місто Нетішин і саме в цьому приміщенні теперішнього міського центру соціальних служб для молоді мав зустріч з нетішинцями.

У серпні 2004 року введено в дію 2-й енергоблок Хмельницької АЕС.

Перспективи розвитку міста Нетішина насамперед пов’язані з будівництвом 3 і 4 енергоблоків, а з ними – завершення розбудови 5 мікрорайону, розбудова 6-8 мікрорайонів міста (а це не лише житлові будинки, а й об'єкти соціальної інфраструктури) і, як наслідок, розвиток закладів освіти, культури, торгівлі, комунального господарства, діючого підприємництва тощо. У 2006 році на замовлення міської влади проектним інститутом „Діпромісто” були виготовлені Правила забудови шостого, сьомого та восьмого мікрорайонів. Наступний крок – розробка детального плану забудови цих мікрорайонів.

[версія для друку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa