cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
ovac.ch
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

ІСТОРІЯ СЬОГОДНІ

Перша писемна згадка про Нетішин в історичних документах з'явилась у 1533 році і ця назва належала невеликому і невідомому для широкого загалу селу Нетішину. З прийняттям рішення про розміщення атомної електростанції біля села Нетішина - розпочато і саме будівництво міста. Відповідно до Указу Президії Верховної ради України УРСР від 21 серпня 1984 року № 34 було утворено нове місто - Н е т і ш и н . Місто Нетішин територіально-розташоване на північному заході України, в Хмельницькій області, на відстані 350 кілометрів на захід від Києва, на правому березі річки Горинь, що є притокою ріки Прип'ять. Кількісний склад міського населення - 36 тисяч чоловік. Середній вік жителів - 30 років. Від загальної кількості населення: пенсіонерів - 12 відсотків, неповнолітніх - 34 відсотки, в тому числі школярів - 21 відсоток.

Загальна площа Нетішинської міської ради становить 6592 га, а загальна площа міста - 1693 га. Розвитку освіти, забезпеченню грунтовних, глибоких знань у дітей та молоді в місті забезпечена пріоритетна увага. В нових, сучасних просторих приміщеннях 8 дитячих дошкільних закладів створені всі умови для розвитку дітей. Вже тут започатковуються в ігровій формі знання з іноземної мови, з інформатики, математики тощо, які в наступному розвиватимуться в школі.

Загальну середню освіту отримують учні в 4 середніх загальноосвітніх міських школах. Педагогічні колективи шкіл вирізняються високою кваліфікацією та індивідуальними творчими методами роботи, що засвідчується високо результативною участю вихованців шкіл в обласних та всеукраїнських олімпіадах з різних предметів шкільного компоненту. Для розвитку особистих здібностей дітей функціонують класи з поглибленого вивчення окремих предметів. Близько 20 відсотків учнів отримують освіту понад базовий рівень. Школи забезпечують освоєння учнями азів інформатики і програмування та опанування знаннями з іноземних мов. Для цього в кожній школі сучасно обладнані новим технічним устаткуванням комп'ютерні та лінгафонні класи.

У сфері освіти в місті також діє професійно-технічному училище, що дає середню освіту професійного спрямування. Активно діють міські культурологічні заклади та позашкільні установи, які створюють умови для творчого розвитку особистості, підвищення культурного та просвітницького рівня населення, організації цікавого, змістовного дозвілля : Палац культури "Енергетик", Будинок дитячої творчості, міський будинок культури, мистецька галерея "Арт-пласт" тощо. За плідний творчий доробок звання "Зразковий" удостоєні ансамбль бального танцю "Шарм" Будинку дитячої творчості, експериментальний молодіжний театр-студія "Маски" та танцювальний колективу "Серпантин" Палацу культури "Енергетик". Відомі своєю майстерністю також вокальний ансамбль "Синевір" і танцювальний колектив "Лайф" Палацу культури "Енергетик". З кожним роком мистецька палітра творчих колективів стає ще багатшою, цікавішою, барвистішою. В місті діють 11 бібліотек.

П'ять бібліотек об'єднані в центральну бібліотечну систему. Бібліотеки щорічно обслуговують понад 15 тисяч читачів. Послугами дитячої бібліотеки користується 2500 читачів, 2600 - обслуговує бібліотека для молоді та юнацький абонемент, центральна бібліотека обслуговує 5500 читачів щороку. Книжкові фонди постійно поповнюються новими виданнями. Сприяє відродженню української національної культури та повноцінному вихованню майбутнього покоління міський осередок музично-естетичного виховання - дитяча музична школа. Учні школи неодноразово перемагали і посідали призові місця на обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях дитячої творчості. Вільно розвиваються в місті різні релігійні конфесії.

Діють Церква Святої Великомучениці Параскеви Української Православної Церкви та Церква Архистратига Михаїла Української Православної Церкви Київського патріархату. Триває будівництво молитовного будинку громади Християн Віри Євангельської, костьолу, а також нових приміщень церков Української православної церкви та Української православної церкви Київського патріархату.

Нетішинці шанують пам'ять про своїх героїв. Прізвища понад 250 жителів Нетішина, які не повернулись з фронтів Великої Вітчизняної війни викарбувані на плитах Пам'ятника загиблим воїнам . На похиленій плиті з чорного мармуру Пам"ятника загиблим громадянам єврейської національності на івриті, їдиші та українською мовою викарбуваний надпис: "Тут у 1941 році фашисти по-звірячому стратили 2500 юнаків та дівчат тільки за те, що вони були євреями. Пам'ять про Вас навіки! "Сюди приходять дорослі і юнь, покладають квіти, хвилиною скорботного мовчання вшановують тих, хто вже ніколи не повернеться.

Значну роль в культурному житті міста відіграє міський краєзнавчий музей. І хоч музей ще зовсім молодий, нещодавно утворений, однак, вже сьогодні в його фондах нараховується 15 тисяч експонатів, серед яких є дуже цінні і рідкісні екземпляри. Не останнє місце займає Нетішин в переліку міст-постачальників спортсменів до складу збірних команд області і України, зокрема, з боротьби самбо і дзюдо, фехтування, пауерліфтингу, боксу, легкої атлетики. Цьому сприяє наявність відповідної матеріальної спортивної бази й професійна творча праця тренерів. Примножують славу Нетішина і України майстер спорту міжнародного класу з боротьби самбо, бронзовий призер чемпіонату світу, переможець Кубку світу 1998 року, чемпіон Європи 1999 року Руслан Задворний, призери першостей та чемпіонатів світу і Європи з боротьби самбо Віктор Максимчук, Сергій Онищук та Костянтин Врачов. Ці спортсмени - вихованці заслуженого тренера України з боротьби самбо, старшого тренера Нетішинської дитячо-юнацької спортивної школи Геннадія Горохова. В активах тренера - підготовка 10 майстрів спорту України з боротьби самбо і дзюдо та 2 майстрів спорту міжнародного класу. У складі київського "Динамо" грає колишній вихованець тренерів культурно-спортивного комплексу "Енергетик" та дитячо-юнацької спортивної школи Віталій Косовський - майстер спорту України, член збірної України. Близько 20 спортсменів міста здобули звання "Майстер спорту міжнародного класу" та "Майстер спорту України". На шляху становлення і зміцнення сьогодні є такі види спорту як волейбол, баскетбол, футбол, плавання, парусний спорт.

Медичне обслуговування в місті здійснюється спеціалізованою медико-санітарною частиною, до складу якої входять поліклініка, спеціалізовані відділення, в тому числі акушерське відділення на 40 ліжкомісць, а також аптеки. Досвідчений кваліфікований персонал медичного закладу забезпечений вмінням, навичками та необхідним медичним устаткуванням, а тому професійно надає медичну допомогу міському населенню. В місті працює 4 промислових підприємства, серед них найбільше підприємство області - Хмельницька АЕС, яка підключена до енергосистеми України. Її частина в загальному обсязі виробництва області становить 30 відсотків. В місті діє 151 підприємство малого та середнього бізнесу, з них: у промисловості - 12, у сільському господарстві - 1, у сфері транспорту і зв'язку - 3, торгівлі і громадського харчування - 44, в будівництві - 11. Будівництво Хмельницької АЕС розпочалося в жовтні 1981 року. Від грудня 1987 року на АЕС працює один енергоблок, завершується будівництво другого енергоблоку. Щороку Хмельницька АЕС виробляє 5,7 - 6 млрд. кВТ/год. електроенергії. Крім виробництва електроенергії, АЕС забезпечує теплопостачання міста, його водопостачання, очищення стічних вод каналізаційною мережею. На Хмельницькій АЕС та її функціональних підрозділах працює 6200 чоловік. З метою підготовки та перепідготовки кадрів на АЕС створено навчально- тренувальний центр.

Про роботу Хмельницької АЕС та про радіаційний стан в місті та околицях постійно інформує жителів міста інформаційний центр АЕС. Головним завданням для працівників Хмельницької АЕС є завершення будівництва другого енергоблоку, що життєво необхідно як для економіки України так і для життєдіяльності міста Нетішина. Основною будівельною організацією в місті є ВАТ "Управління будівництва ХАЕС". Участь цього підприємства вагома не лише на об'єкті атомної енергетики - Хмельницькій АЕС, а і в будівництві споруд соціальної інфраструктури міста, в першу чергу - житла. Загалом в місті збудовано 78 житлових будинків, а це 9332 квартири або 404, 3 тисячі квадратних метрів загальної площі. Місто будується й сьогодні. Щорічно здається більше 10 тисяч квадратних метрів житла. З урахуванням перспективної забудови здійснюється корегування генерального плану Нетішина, а отже роботи будівельникам завжди вдосталь. В кожному населеному пункті благоустрій - це той показник по якому складається перше і найбільш тривале враження про людей, що його населяють. Благоустрій Нетішина - гордість його жителів та щоденна, постійна, копітка праця. Кілька років тому в місті створено міський парк, висаджено дерева, кущі, газонну траву, завершується робота з його облаштування. Ще одним прикладом рукотворної природи є дренажно-обвідний канал -гідротехнічна споруда, яка виконує окрім захисних (запобігає підтопленню житлових мікрорайонів підземними водами) ще і естетичні та архітектурні функції. Водний канал, що опоясує місто - місце відпочинку нетішинців. Фонтан, містки, мистецькі витівки архітекторів створюють неповторну ауру, сприятливу для зустрічей, побачень, роздумів, відпочинку. Нетішин завжди дбайливо прибраний, чистий охайний і чепурний, умережаний острівцями немолодих соснових дерев, що залишились на згадку про ліси, що буйно росли на місці теперішнього міського поселення.

Гарне місто в будь-яку пору року: у тихі травневі дні і в золотій круговерті осіннього листя, у сніговій заметілі і в літньому буянні зелені та яскравому розмаїтті квітів. Чарує воно вдень, нагадуючи столичний район, і вночі, коли сяє сотнями вогників. Славиться місто не тільки житловими спорудами, затишними вулицями, а перш за все людьми, бо саме вони своїми руками не тільки виплекали його в щоденній праці, але й повсякчас дбають та збагачують добробут Нетішина. Нетішинці беруть активну участь в громадському і політичному житті як міста, так і регіону.

Сьогодні у Верховній Раді України місто представляє народний депутат України Сергій Васильович Буряк, який надає значну практичну підтримку та допомогу у вирішенні міських проблем. Вже сьогодні у нас є вагомі підстави, щоб пишатись своїм містом, яке до того ж має всі передумови для подальшого плідного розвитку. Нашу розповідь про місто, яким ми сьогодні небезпідставно пишаємось, варто розпочати відтоді, коли його назва належала невеликому і невідомому для широкого загалу селу Нетішину.

Перша писемна згадка про Нетішин в історичних документах з'явилась у 1533 році. Зокрема, відомості про село Нетішин надруковані в книзі польського історика Олександра Яблоновського "Польща 16 століття під поглядом географічно-статистичним" (т.8 Землі Руські. Волинь і Поділля. З серії "Джерела історичні" Том 19 Варшава, 1989 рік). До 1909 року в с. Нетішин нараховувалось 801 подвір'я і проживало в ньому 1835 чоловік. Перша церковно-приходська школа була заснована в селі у 1871 році. В 1931 році в селі була збудована і розпочала роботу нова школа з семирічною освітою. В ній до 1941 року 16 вчителів навчали 240 учнів. В 1936 році була збудована Нетішинська гідроелектростанція потужністю 325 кВт і село було електрифіковане. Минуле Нетішина багате на події, пов'язані з національно-визвольною боротьбою та революційними процесами. Не обійшли стороною Нетішин і буремні роки Великої Вітчизняної війни, залишивши непоправний слід розрухи і втрат. Нова ера Нетішина розпочалась з прийняттям Міністерством енергетики і електрифікації СРСР рішення вів 17 квітня 1975 року № 80 про техніко-економічне розміщення АЕС в Нетішинському пункті Хмельницької області. Акт про вибір майданчика, який визначив і остаточну назву об'єкта - Хмельницька атомна електростанція, був затверджений Постановою Ради Міністрів УРСР від 10 грудня 1975 року № 536. 4 лютого 1977 року Міністерством енергетики і електрифікації СРСР видано Наказ № 46-а "Про початок робіт по будівництву Хмельницької АЕС". Цей документ і став тим важелем, що надав рушійної сили процесу широкомасштабного будівництва. 8 лютого 1978 року Наказом Міністерством енергетики і електрифікації СРСР за № 59 було утворено Управління будівництва Хмельницької атомної електростанції, яке і до сьогодні залишається головною будівельною організацією в місті. Будівництво міста розпочалось в 1977 році.

Однак, біографію міста важко осягнути поза контекстом будівництва Хмельницької атомної електростанції. В січні 1981 року, як символічний початок будівництва, відбулось виймання першого ковша грунту під котлован для фундаменту першого енергоблока, а згодом, у жовтні, закладання першого кубометра бетону фундаментної плити під реактор. У липні 1982 року на будівництві головного корпусу пройдена нульову відмітку. З початком будівництва ХАЕС, статус Нетішина неодноразово змінювався. Указом Президії Верховної Ради УРСР від 5 травня 1981 року село Нетішин стало селищем міського типу. Згодом, відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 21 серпня 1984 року № 34 було утворено нове місто - Нетішин (на той час районного підпорядкування). 10 грудня 1987 року було здійснено фізичний пуск енергоблока № 1, 22 грудня блок № 1 був включений в мережу і став складовою єдиної енергетичної системи України. Розпочалась підготовка до введення в дію енергоблоків №№ 2, 3, 4. В 1990 році будівництво енергоблока № 2 ХАЕС було завершено на 95% і проводилась підготовка до пусконалагоджувальних робіт, але в цей час Верховною Радою України був прийнятий мораторій на спорудження нових АЕС і введення нових потужностей на уже діючих станціях. Пройшло довгих три роки, поки молода українська держава зрозуміла, що без потужної енергетики підняти економіку неможливо і Верховна Рада України 21 жовтня 1993 року відмінила мораторій на будівництво атомних електростанцій.

Для міста Нетішина дата відміни мораторію стала визначною також тим, що співпала з датою прийняття Верховною Радою України постанови від 21 жовтня 1993 року № 3539-ХІІ відповідно до якої місту було надано статус міста обласного підпорядкування. Місто Нетішин територіально розташоване на північному заході України, в Хмельницькій області, на межі Хмельницької та Рівненської областей, на відстані 350 кілометрів на захід від Києва та в 133 кілометрах від Румунського, Польського та Білоруського кордонів. Кількісний склад міського населення становить близько 37 тис. чоловік. Середній вік жителів - 30 років, третина населення - діти. Від загальної чисельності населення: жінок - 49 відсотків, пенсіонерів - 12 відсотків, неповнолітніх - 34 відсотки, в тому числі школярів - 21 відсоток, людей працездатного віку - 65 відсотків. Загальна площа міської ради становить 6591,9 га, а загальна площа міста - 1623 га.

Найважливіші об'єкти соціальної інфраструктури міста як то житловий фонд і об'єкти соціальної інфраструктури, перебувають в комунальній власності територіальної громади міста і обслуговуються підприємствами комунальної власності. В місті діють 8 дитячих дошкільних закладів, ліцей, 4 середніх загальноосвітніх школи, професійно-технічне училище. В усіх середніх загальноосвітніх міських школах створені передумови для освоєння азів інформатики і програмування та опанування знаннями з іноземних мов. Для цього в кожній школі новим технічним устаткуванням сучасно обладнані комп'ютерні та лінгафонні класи. Активно діють міські культурологічні заклади та позашкільні установи, забезпечуючи розвиток культури, мистецтва їх нахилів та здібностей забезпечують заклади культури: Палац культури "Енергетик", міський будинок культури, мистецька галерея "Арт-пласт". Звання "Зразковий" удостоєні ансамбль бального танцю "Шарм" будинку дитячої творчості, експериментальний молодіжний театр-студія "Маски" та танцювальний колективу "Серпантин" Палацу культури "Енергетик". Відомі своєю майстерністю також вокальний ансамбль "Синевір" і танцювальний колектив "Лайф" Палацу культури "Енергетик". В місті діють 11 бібліотек. П'ять бібліотек об'єднані в центральну бібліотечну систему. Бібліотеки ЦБС щорічно обслуговують понад 11 тисяч читачів. Послугами дитячої бібліотеки користується 2500 читачів, 2600 - обслуговує бібліотека для молоді та юнацький абонемент, центральна бібліотека обслуговує 5500 читачів щороку. Книжкові фонди постійно поповнюються новими виданнями. Сприяє відродженню української національної культури та повноцінному вихованню майбутнього покоління міський осередок музично-естетичного виховання - дитяча музична школа. Учні школи неодноразово перемагали і посідали призові місця на обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та фестивалях дитячої творчості.

Не останнє місце займає Нетішин в переліку міст-постачальників спортсменів до складу збірних команд області і України, зокрема, з боротьби самбо і дзюдо, фехтування, пауерліфтингу, боксу, легкої атлетики. Цьому сприяє наявність відповідної матеріальної спортивної бази й професійна творча праця тренерів. Примножують славу Нетішина і України майстер спорту міжнародного класу з боротьби самбо від 1998 року, бронзовий призер чемпіонату світу, переможець Кубку світу 1998 року, переможець турніру "Пам'яті О.Харлампієва" 1999 року, чемпіон Європи 1999 року, бронзовий призер чемпіонату світу 1999 року, тренер Нетішинської ДЮСШ Руслан Задворний, призери першостей та чемпіонатів світу і Європи з боротьби самбо Віктор Максимчук, Сергій Онищук та Костянтин Врачов. У складі київського "Динамо" грає колишній вихованець тренерів КСК "Енергетик" та ДЮСШ Віталій Косовський - майстер спорту України, член збірної України. Близько 20 спортсменів міста здобули звання "Майстер спорту міжнародного класу" та "Майстер спорту України". На шляху становлення і зміцнення сьогодні є такі види спорту як волейбол, баскетбол, футбол, плавання, парусний спорт. Ми впевнені, що в майбутньому досягнення наших спортсменів і в цих видах спорту прославлять молоде, гарне і спортивне місто Нетішин.

Провідна галузь промисловості в місті - електроенергетика. За проектом Хмельницька АЕС є чотириблочною станцією загальною потужністю 4000 Мвт. У проекті прийняті серійні блоки ВВЕР-1000. Кожний блок складається з ядерної паровиробляючої установки з водо-водяним реактором ВВЕР-1000, турбоустановки електричною потужністю 1 млн.кВт (1000 Мвт), берегової насосної станції для зворотного водопостачання турбоустановки, трьох резервних дизельних електростанцій для забезпечення роботи блока при відмові електрозабезпечення від системи. Обладнання ядерної паровиробляючої установки для виключення викидів у навколишнє середовище при можливих аваріях вміщено у герметичну залізобетонну оболонку. Блок має три канали безпеки, кожний з яких забезпечує переведення реакторної установки в безпечне становище при можливих порушеннях режиму її роботи. Як паливо використовується слабозбагачений двоокис урану загальна вага однієї паливної загрузки біля 75 т. Управління реактора, обладнання турбоустановки і допоміжних систем блока проводиться з використанням автоматизованої системи управління технологічними процесами.

Основними спорудами електростанції є головний корпус, спецкорпус, об'єднаний допоміжний корпус, система технічного водопостачання, електротехнічні споруди. Головний корпус об'єднує реакторне відділення, машинний зал, з прилеглими до нього деаераторним відділенням, приміщень розподільчого пристрою власних потреб. Щороку Хмельницька АЕС виробляє близько 6 млрд. кВт електроенергії.

Нетішин має розвинену мережу сучасних підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування. На території міста здійснюють свою виробничу, торговельну та комерційну діяльність близько 400 підприємств недержавної форми власності. Місто будується й сьогодні. Щорічно здається більше 10 тисяч квадратних метрів житла. З урахуванням перспективної забудови міста здійснюється корегування генерального плану міста Нетішина. Вільно розвиваються в місті різні релігійні конфесії. Діють церква святої Параскеви Української православної церкви Московського патріархату та церква Архистратига Михаїла Української православної церкви Київського патріархату. Завершується спорудження молитовного будинку громади Християн Віри Євангельської, костьолу, а також нових приміщень церков Української православної церкви Московського патріархату та Української православної церкви Київського патріархату. Нетішинці шанують пам'ять про своїх героїв. Прізвища понад 250 жителів Нетішина, які не повернулись з фронтів Великої Вітчизняної війни викарбувані на плитах Пам"ятника Загиблим Воїнам . На похиленій плиті з чорного мармуру Монументу загиблим громадянам єврейської національності на івриті, їдиші та українською мовою викарбуваний надпис: " Тут у 1941 році фашисти по-звірячому стратили 2500 юнаків та дівчат тільки за те, що вони були євреями. Пам"ять про Вас навіки! "Сюди приходять дорослі і юнь, покладають квіти, хвилиною скорботного мовчання вшановують тих, хто вже ніколи не повернеться.

[версія для друку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa