cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

Офіційна сторінка міста Нетішин
Про містоПідприємства та бізнесПропозиції для інвесторівГуманітарна сфераСервіс та відпочинокМіська влада
 
 
Українські міста в Iнтернеті

Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

21-10-2010

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нетішинської міської ради інформує

З початком опалювального періоду збільшиться плата за житлово-комунальні послуги. Якщо розмір цієї плати, а це квартирна плата, плата за послуги з водопостачання, водовідведення, опалення та електроенергію, у межах норм з урахуванням пільг перевищує 10 % сукупного доходу сім’ї, яка складається з непрацездатних осіб, тобто пенсіонерів, інвалідів та дітей, та 15 % сукупного доходу для інших сімей, де є працездатні громадяни, такі сім’ї можуть скористатись своїм правом на призначення житлової субсидії. 

Субсидія – це щомісячна адресна безготівкова допомога, яка надається для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Визначається вона як різниця між розміром плати за такі послуги у межах норм з урахуванням пільг і розміром обов’язкової плати (10 % чи 15 %) від середньомісячного сукупного доходу сім’ї за останніх 6 місяців. 

Наприклад, сім’я складається з двох пенсіонерів. Разом вони отримують 1700 гривень пенсії. Розмір плати за всі житлово-комунальні послуги у них складає 200 гривень. Розмір обов’язкової плати, який становить 10 % від суми середньомісячного доходу, складає 10%*1700 гривень=170 гривень. Тоді розмір субсидії складає 30 гривень (від розміру плати за всі житлово-комунальні послуги 200 гривень відняти розмір обов’язкової плати 170 гривень). 

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 липня 2010 року № 621 „Про посилення соціального захисту населення під час оплати житлово-комунальних послуг” з 1 серпня 2010 року запроваджено спрощений порядок одержання житлових субсидій. До управління праці та соціального захисту населення громадяни подають лише заяву та декларацію про доходи сім’ї та її майновий стан. Якщо у складі сім’ї є працездатні особи, то необхідно також подати довідку про доходи таких осіб (заробітну плату, інше) 

Громадяни звільняються від потреби брати в організаціях, які надають житлово-комунальні послуги, довідки про склад сім’ї, наявність та вартість комунальних послуг, тощо.
Увага, право на субсидію мають і ті сім’ї, в яких є заборгованість із квартплати.
Субсидія призначається сім’ї на шість місяців. 

Субсидія не призначається якщо:
1) у житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані громадяни працездатного віку, які не працювали і не навчалися у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах І-ІV рівня акредитації за денною формою навчання та не були зареєстровані у службі зайнятості населення як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку, за дітьми, які потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними 6-річного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; які доглядають за інвалідами 1 групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років, або інвалідами 1 чи 2 груп внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги); 

2) уповноважений власник(співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним у житловому приміщенні (будинку), здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення (будинок); 

3) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні (користуванні) чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння чи користування загальною площею житла (21 кв. м на одну особу). У випадках придбання житлового приміщення (будинку) субсидія для відшкодування витрат на оплату користування житлом або його утримання та комунальних послуг, а також на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається не раніше ніж через рік з місяця з місяця придбання; 

4) уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла у державному та громадському житловому фонді, член житлово-будівельного кооперативу, власник (співвласник) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чи володінні їх дружин (чоловіків, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму). Наявність (відсутність) у володіння або володінні зазначених осіб іншого житлового приміщення (будинку) та більше ніж одного автомобіля, транспортного засобу (механізму) декларується під час подання заяви про призначення субсидії; 

5) будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо, крім житлово-комунальних послуг у межах норм споживання та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб; 

6) під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов проживання сім’ї державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майно (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину, працює без оформлення трудових відносин у встановленому порядку; отримує дохід від утримання худоби, птиці, інших тварин, дохід від народних промислів, використання наявної сільськогосподарської техніки, вантажної машини, мікроавтобуса тощо). Виходячи з конкретних обставин, що склалися у сім’ї, на підставі рішення створеної при виконавчому комітеті Нетішинської міської ради комісії з розгляду питань, пов’язаних з призначенням соціальних допомог, в окремих випадках субсидія може бути призначена як виняток. Рішення про призначення (не призначення) субсидії в такому разі приймається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішення комісії та актів обстеження матеріально-побутових умов сім’ї субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку).

Надаємо відповіді на звернення громадян, які надійшли на телефонну урядову „гарячу лінію”, та роз’яснення щодо можливості отримання житлових субсидій населенням.

1. Як дізнатись, що громадянин вже автоматично отримав субсидію? Хто про це має повідомити і в який термін? 

Громадянин, який заявив про своє право на субсидію, отримає повідомлення про те, призначена йому субсидія на житлово-комунальні послуги, чи ні. У разі призначення у повідомленні буде зазначено, на який термін надається субсидія, її розмір, а також розмір обов’язкової плати за кожну послугу. Крім того, кожного місяця до організацій-надавачів послуг надаються списки громадян, яким нараховані субсидії, розміри субсидій та обов’язкової плати.

2. Чи можна отримати субсидію без довідки про доходи (отримую зарплату неофіційно)? 

Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає органу праці та соціального захисту населення довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці.
Зазначена форма довідки про доходи затверджена наказом Міністерства праці та соціального захисту населення від 27.08.04 № 192, зареєстрованим в Міністерстві юстиції 4 листопада 2004 р. за № 1409/10008.

3. Один із членів сім’ї, прописаний у батьків, працює за кордоном. Звичайно, що довідку про свої доходи він надати не в змозі. Чи є у такий ситуації можливість для нарахування субсидії? 

Відповідно до законодавства субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій встановлено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, та їх доходів.
Якщо у житловому приміщенні зареєстровані особи, які фактично не проживають, при призначенні субсидії вони не будуть враховані, якщо на них за даними підприємств-надавачів послуг не нараховуватиметься плата за житлово-комунальні послуги. Питання щодо нарахування плати за житлово-комунальні послуги громадяни вирішують з підприємствами та організаціями, які надають ці послуги.

4. За якими умовами можна отримати субсидію для сім’ї, в якій дружина перебуває у відпустці по догляду за дитиною. Чи враховується соціальна допомога у сукупний дохід сім’ї? 

Розрахунок сукупного доходу для призначення субсидії провадиться відповідно до Методики обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінфіну, Мінекономіки, Держкомсім'ямолоді, Держкомстату. Відповідно до зазначеної Методики до сукупного доходу сімей (одержувачів) входить допомога, у тому числі допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Враховуючи зазначене, у випадку, якщо жінка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, субсидія призначається на загальних підставах, при цьому до сукупного доходу сім’ї буде враховано допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

5. Якщо родина проживає у будинку, в якому офіційно не зареєстрована, чи є можливість для призначення субсидії? 

Субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.

6. Як краще заповнити документи, щоб не помилитись, бо, кажуть, бланків не вистачає? 

Якщо з якихось причин документи будуть зіпсовані, необхідно звернутися до управлінь праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації (у сільській місцевості – до уповноважених сільських або селищних рад), де можна заповнити заяву та декларацію, а також отримати необхідну консультацію. Всі питання можна з’ясувати по телефону „гарячої лінії”, які відкриті у кожному місті (районі).

7. Яку інформацію необхідно вказувати в декларації про майновий стан для оформлення житлової субсидії? 

В декларації необхідно вказати:
- відомості про власника житла (П.І.Б., місце реєстрації, контактний телефон);
- відомості про осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, та членів їх сімей, що проживають окремо (дружина, чоловік, неповнолітні діти) (П.І.Б., ступінь родинного зв’язку, дата народження, ідентифікаційний номер);
- всі види доходів осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні за період, необхідний для розрахунку субсидії;
- відомості про інші житлові приміщення, що перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей) – у разі наявності;
- кількість транспортних засобів, які зареєстровані в установленому порядку та перебувають у власності або володінні зареєстрованих у житловому приміщенні осіб та членів їх сімей, що проживають окремо (дружини, чоловіка, неповнолітніх дітей), крім автомобілів, отриманих через органи праці та соціального захисту населення – у разі наявності;
- відомості про земельні ділянки, що перебувають у власності або володінні (користуванні) зареєстрованих у житловому приміщенні осіб – у разі наявності;
- відомості про витрати на придбання товарів довгострокового вжитку, майна, оплату послуг, які здійснені протягом 12 місяців перед зверненням за субсидіями, - у разі здійснення.

8. Які умови отримання субсидії для громадян, що вже мають пільги на оплату комунальних послуг (шахтарі, діти війни та інші)? 

Житлові субсидії призначаються виходячи з вартості житлово-комунальних послуг з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства.
Умови призначення субсидії для осіб, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, не відрізняються від умов отримання субсидій для інших осіб.

9. Якими є умови отримання субсидії для іноземців, які проживають на території України? 

Відповідно до законодавства субсидія призначається уповноваженому власнику (співвласнику) житла, наймачу державного та громадського житлового фонду, членові житлово-будівельного (житлового) кооперативу, власнику (співвласнику) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації.
Якщо іноземець є такою особою, питання щодо призначення субсидії вирішується на загальних підставах.

Прийом громадян з питання надання житлових субсидій здійснюється в управлінні праці та соціального захисту населення, проспект Незалежності, 29, у кабінеті № 9 щоденно без обідньої перерви.
За бажанням на прийом можна попередньо записатись за телефоном 4-15-04 або безпосередньо в кабінеті у спеціаліста.
Телефон „гарячої лінії” з питань надання субсидій 4-15-04. 


Нетішинська міська рада

[версія для друку]
[обговорити на форумі] [підписка на розсилку]

bolsos michael kors nike huarache baratas montblanc boligrafos nike outlet polos ralph lauren baratos oakley baratas michael kors bolsos new balance 574 new balance baratas boligrafos montblanc nike air force baratas polo ralph lauren baratos nike air force 1 nike huarache

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

TyTa